Homestaging

Metoda, která díky maličkostem ukáže váš dům
či byt v tom nejlepším světle.

Způsob, jakým prezentujete věc či nemovitost, kterou se snažíte prodat, je opravdu klíčový. Konkurence je v tomto směru veliká a neustále roste. Lidé mohou díky síle internetu porovnávat více věcí, aniž by vyšli z pohodlí domova. Všichni nakupujeme očima a ten první dojem je zásadní.

 

V realitním světě při prodeji nemovitosti je důležité zaujmout, aby se potenciální kupec rozhodl do nabídky vstoupit a krátce poté přistoupit k prohlídce. To platí nejen pro prodej nemovitostí, ale i pro pronájem či krátkodobému ubytování.

 

Představte si situaci, kdy si sami vybíráte dovolenou či prodloužený víkend. Jaké jsou pro vás priority, podle čeho si vybíráte ubytování a na základě čeho se finálně rozhodnete, pokud vás zaujme víc hotelů či apartmánů? Každý si jako první otevře fotografie, protože jak jsem zmínil výše, všichni nakupujeme primárně očima. Zaměříte se na to, jestli je pokoj uklizený a rozhodně vás zaujme, když bude designově sladěný, hezky vybavený a pokud bude za stejnou cenu jako několik dalších pokojů méně atraktivních, určitě nebudete váhat ve výběru. Stejné je to i u prodeje nemovitostí, pokud vás to natolik uchvátí, jste ochotni si i připlatit.

Při prodeji nemovitosti vám může být k dispozici realitní makléř, kterého se určitě vyplatí využívat za předpokladu těchto služeb v jeho portfoliu. Aby byl konečný výsledek úspěšný, je zapotřebí hlavně představivost, zkušenosti, ale také dostatek času, abyste společně vytvořili takovou atmosféru, která bude budoucím zájemcům dodávat chuť ke koupi. Později to tedy směřuje k rychlejšímu a výhodnějšímu kontraktu.

Kuba_ożez 2 (2).png

PŘED

IMG_1501.jpg

PO

IN12 (kopie).jpg

Homestaging není jen o pořádném úklidu domu či bytu, ale je nutné se někdy zaměřit i na drobné úpravy či výmalbu. Cílem je vytvořit krásné prostředí nemovitosti. A kde se tohle všechno dá vytvořit? Nikoliv ve Photoshopu, ale přímo v domě či bytě, který se majitel snaží prodat.

Jedná se především o sladění barevných schémat, bytových doplňků a uspořádání nábytku. Velkou roli hraje i osvětlení.

 

Je také velice důležité odstranit všechny negativní elementy, které by mohly potencionálnímu zájemci ztížit rozhodování a představu o svém vysněném bydlení.

Interiér dekorujte tak, aby případní zájemci měli možnost vidět prostor, který se jim nabízí. Během krátké návštěvy si musí umět představit, zda v těchto prostorách chtějí bydlet a ke konečnému rozhodnutí jim můžete pomoci právě vy, a to úpravou nemovitosti. I malé detaily jsou rozhodující. V této chvíli už není důležitý váš vkus, ale představa kupujícího. Lidé si vybírají bydlení podle svých pocitů. Jakmile je zaujmete v první fázi svou prezentací, jste na dobré cestě k úspěšnému prodeji.

 

Pro úspěšný výsledek homestagingu a celkové prezentaci nemovitosti je důležité využít profesionálního fotografa, nejlépe se specializací na nemovitosti. Právě on z toho dokáže vytěžit maximum, protože ví, z jakého úhlu a vzdálenosti má prostor fotit.

Fotograf pozná, jaké potřebuje světlo, jak si ho nastavit, aby vynikl každý kout domu či bytu. Dokáže zachytit všechny detaily místnosti v jedné fotografii.

Homestaging dokáže pozitivně ovlivnit prodej a celému procesu může pomoci. Pro mě je to důležitý bod, který by měl patřit mezi základní služby každého realitního makléře. Na realitním trhu se toto bohužel velice podceňuje a následky si pak nese prodejce.

Pokud by vás zajímalo více informací k tématu homestaging a jak ho připravuji při prodeji nemovitostí, rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

 

Krásný den 

 

Ing. Jakub Krčmář 

PŘED

PO

IMG_0564.jpg
IMG_0829.JPG

PŘED

PO

IMG_2826.jpg
IMG_0290 (kopie).jpg

PŘED

PO

IMG_2523.jpg
IMG_0121.jpg